Platforma Obywatelska postuluje - budżet obywatelski dla Tarnowskich Gór w przyszłym roku!

Tarnogórzanie powinni współdecydować o wydatkach z miejskiego budżetu, tworzonego z ich podatków, dlatego Klub Radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miejskiej przygotował projekt uchwały intencyjnej w sprawie wprowadzenia budżetu obywatelskiego w Tarnowskich Górach od 2015 roku. Tego typu budżet to skuteczny sposób na aktywizację mieszkańców oraz na efektywne wydawanie wspólnych pieniędzy. Mieszkańcy sami wskazują, które wydatki są ich zdaniem najbardziej potrzebne. Dlatego wiele miast wprowadziło już takie rozwiązanie.

Czytaj więcej

Wizyta Minister Rozwoju Regionalnego - Elżbiety Bieńkowskiej

15.11.2013 r. w Tarnowskich Górach odbyła się konferencja, której tematem przewodnim była rola tarnogórskiego węzła kolejowego w krajowym systemie transportowym. Inicjatorami konferencji byli: Poseł Ziemi Tarnogórskiej Tomasz Głogowski, Starosta Tarnogórski Lucyna Ekkert oraz Radny Rady Miejskiej Miasta Tarnowskie Góry Jarosław Ślepaczuk.

Czytaj więcej

Sprostowanie

Pan burmistrz Czech był uprzejmy zażądać sprostowania oświadczenia radnych miejskich dotyczącego nowego systemu funkcjonowania karetek pogotowia ("Gwarek" 15.10.2014).

Czytaj więcej

Zapraszamy do zapoznania się z oświadczeniem p.Andrzeja Elwarta dotyczącym karetek w pow. tarnogórskim

Służba Ratownictwa Medycznego MPL Katowice w Pyrzowicach to punkt Pierwszej Pomocy z lekarzem i pielęgniarką całodobowo wyposażony w sprzęt i leki ratujące życie oraz ambulans medyczny wyposażony zgodnie ze standardem ZRM – S. SRM – nie jest jednostką Systemu Ratownictwa Medycznego i działa tylko w rejonie operacyjnym lotniska.

Czytaj więcej

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 25 »
  • Dołącz do nas

    Zachęcamy do wstąpienia w szeregi członków Platformy Obywatelskiej. Dołącz do naszej grupy aktywnych ludzi i twórz razem z nami społeczeństwo obywatelskie.

  • PO w Powiecie Tarnogórskim

    Platforma Obywatelska w Powiecie Tarnogórskim ciągle się rozwija. Poza Tarnowskimi Górami jesteśmy także obecni w Radzionkowie, Tworogu, Kaletach i Świerklańcu.


Lokalne Koła PO

Koło PO w Tarnowskich Górach
ul. Opolska 1
42-600 Tarnowskie Góry

tel: 32 768 86 11
e-mail: biuro@tarngory.platforma.org© 2008; Platforma Obywatelska Tarnowskie Góry. Kopiowanie treści i fotografii bez zgody właściciela serwisu zabronione.

wykonanie: Pixelirium.pl