Wizyta Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka w województwie śląskim

6 lipca w powiecie tarnogórskim na zaproszenie posła Tomasza Głogowskiego gościł Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk. Minister wizytował m.in. prace na remontowanych fragmentach dróg krajowych w Świerklańcu i Strzybnicy, a także pojawił się na terenie górki rozrządowej węzła PKP w Tarnowskich Górach.

 

W Biurze Poselskim Tomasza Głogowskiego omówiono problem komunikacji północnej części konurbacji górnośląskiej z Katowicami, wskazując, że zasadne byłoby zaprojektowanie przebiegu drogi S-11 do węzła autostrady w Szarleju, a nie w Pyrzowicach, jak zakładano do tej pory. Takie rozwiązanie znacznie skróciłoby czas przejazdu z Tarnowskich Gór do Katowic. Minister uznał za zasadne podjęcie takich prac koncepcyjnych. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Dyrekcji Generalnych Dróg Krajowych i Autostrad z Katowic, władze powiatu tarnogórskiego oraz wiceprezydent Bytomia.  

Poza powiatem tarnogórskim minister Grabarczyk w towarzystwie posła Głogowskiego odwiedził budowy obwodnic Lublińca i Siewierza oraz węzłów autostradowych „Sośnica” w Gliwicach i „Murcki” w Katowicach. 


  • Dołącz do nas

    Zachęcamy do wstąpienia w szeregi członków Platformy Obywatelskiej. Dołącz do naszej grupy aktywnych ludzi i twórz razem z nami społeczeństwo obywatelskie.

  • PO w Powiecie Tarnogórskim

    Platforma Obywatelska w Powiecie Tarnogórskim ciągle się rozwija. Poza Tarnowskimi Górami jesteśmy także obecni w Radzionkowie, Tworogu, Kaletach i Świerklańcu.


Lokalne Koła PO

Koło PO w Tarnowskich Górach
ul. Opolska 1
42-600 Tarnowskie Góry

tel: 32 768 86 11
e-mail: biuro@tarngory.platforma.org© 2008; Platforma Obywatelska Tarnowskie Góry. Kopiowanie treści i fotografii bez zgody właściciela serwisu zabronione.

wykonanie: Pixelirium.pl