Parlamentarzyści

Tomasz Głogowski

Poseł na Sejm RP - ur. 30.12.1974.

Dr nauk humanistycznych, pracował w Uniwersytecie Śląskim i Akademii Polonijnej. Laureat Nagrody im. Wojciecha Korfantego. W latach 2002-2005 był radnym rady miejskiej w Tarnowskich Górach. Od 2003 r. w Platformie Obywatelskiej RP, Przewodniczący Koła PO Tarnowskie Góry. W 2005 i 2007  został wybrany posłem na Sejm RP z okręgu gliwickiego. Od 2006 wchodzi w skład Rady Programowej Polskiego Radia S.A.

 

www.tomaszglogowski.pl    

www.tglogowski.blog.onet.pl     

http://www.tg.net.pl/blog/glogowski.php


Andrzej Misiołek

Senator RP - ur. 30.11.1961.

 

Całą swą karierę zawodową związał z górnośląskimi uczelniami, w 2007 r. uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk humanistycznych. Jest autorem trzech książek naukowych, redaktorem czterech innych oraz autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych. W 2007 z listy Platformy Obywatelskiej został wybrany senatorem w okręgu gliwickim.W Senacie RP zasiada w Komisji Nauki, Edukacji i Sportu oraz Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

 

www.misiolek.senat.pl 


Maria Pańczyk-Pozdziej

Senator RP - ur. 10.07.1942.  

Pracowała jako nauczycielka w szkołach powiatu tarnogórskiego, a od 1971 r. była dziennikarką Radia Katowice. Inicjatorka konkursu „Po naszymu czyli po śląsku”, autorka programów „Sobota w Bytkowie”. Jest laureatką Nagrody im. Wojciecha Korfantego, Nagrody Towarzystwa Przyjaciół Śląska w Warszawie, Nagrody Prezydenta Katowic, Honorową Obywatelką Tarnowskich Gór. W latach 2002-2005 była radną Sejmiku Województwa Śląskiego. Od 2005 roku sprawuje mandat Senatora RP.

 

www.panczyk.senat.pl


  • PO w Powiecie Tarnogórskim

    Platforma Obywatelska w Powiecie Tarnogórskim ciągle się rozwija. Poza Tarnowskimi Górami jesteśmy także obecni w Radzionkowie, Tworogu, Kaletach i Świerklańcu.

  • Dołącz do nas

    Zachęcamy do wstąpienia w szeregi członków Platformy Obywatelskiej. Dołącz do naszej grupy aktywnych ludzi i twórz razem z nami społeczeństwo obywatelskie.


Lokalne Koła PO

Koło PO w Tarnowskich Górach
ul. Opolska 1
42-600 Tarnowskie Góry

tel: 32 768 86 11
e-mail: biuro@tarngory.platforma.org© 2008; Platforma Obywatelska Tarnowskie Góry. Kopiowanie treści i fotografii bez zgody właściciela serwisu zabronione.

wykonanie: Pixelirium.pl